Svetovalna služba vrtca

Delo svetovalne službe je namenjeno soustvarjanju optimalnih pogojev za razvoj vseh, v vrtec vključenih otrok. S svetovalno delavko se lahko pogovorite o:

• vključitvi otroka v vrtec,
  • vzgoji in otrokovem razvoju,
  • ravnanju v kritičnih družinskih situacijah (rojstvo sorojenca, ločitev staršev, selitev …  in druge stiske),
  • odpravljanju otrokovih razvojnih, čustvenih in vedenjskih težav (hranjenje, spanje, močenje postelje, strah, agresivno vedenje …),
  • možni pomoči otroku s težavami in motnjami v razvoju,
  • vseh drugih situacijah, v katerih se znajdete kot starši vrtčevskega otroka.

Temelji svetovalnega oz. posvetovalnega dela so dobrobit otroka, prostovoljnost, skupni dogovor in zaupnost. V soglasju s starši po potrebi sodelujem tudi z zunanjimi institucijami.

Svetovalna delavka Mirjam Törnar je prisotna v vrtcu oz. šoli vsak dan med 7.00 in 15.00 uro, za pogovor pa se dogovorite po telefonu na številko 02 573 58 43.